Šestinedělí

5. května 2015 v 19:30 | ladyhacek |  Péče o miminko
Šestinedelí > budete se divit, ale trvá 6 týdnů Usmívající se. Je to doba k vzpamatování se ženy po porodu , aby se dala do porádku a hlavně, aby se s miminkem seznámila. Aby se naučila jak o něj pečovat.

Jak probíhá seznámení?
První dny jen kojíte, přebalujete a snažíte se spát.
Ty další dny kojíte, přebalujete, snažíte se spát a jíst.
A ty další dny? Jsou překvapivě dost podobné, ale lepší se to a už jste schopné i jiných věcí.

Tak jako každý jsme jiní a rozdílní tak je to i s miminky > některá celé noci probrečí a vy probdíte den i noc a už nevíte čí jste. A v lepším případě jsou to zlatíčka a papají a spinkají >mám štěstí náš malý prďola je ten druhý případ.
(Ano také brečí, ale spíš když mu něco chybí nebo má hlad).
____________________________________________________________________________________________________________
Průběh mého šestinedělí

já jsem měla celkem porod v ,,pohodě´´ a manžel měl prvních 14 dní dovolenou tak jsem mohla odpočívat a jen se starat o malého > manžel uvařil, uklidil a já se mohla skutečně dát dohromady a už od 3 týdne funguji celkem normálně. Mrkající
Byla jsem opravdu vděčná, že tam byl a já nic nemusela. Byla jsem stále unavená, vyčerpaná a hodně plačtivá.
Vše mě dojímalo. - To jsou hormony a nevyspání - spoustu novepečených maminek to tak mají a není se čemu divit > ze začátku je toh ona nás hodně.

První dva dny v porodnici jsem snad ani nespala > koukala jsem jen na malého - jak je krásný a úžasný. Musím říct, že jsem nepociťovala až takovou únavu - ty hormony a ten pocit, že máte miminko u sebe vás nabudí.
Doma už to bylo horší. Prďola chtěl přes den kojit i každou hodinu až hodinu a půl (to bylo když 2 > to spíše až později a většinou když jsme byli v kočáře). Naštěstí v noci se budil každé tři hodiny (zlatíčko nechal i maminku trošku vyspat, aby nabrala těcch málo sil).
Jak probíhají ty tři hodiny? > doba kojení se počítá od začátku - a délka kojení se hodně různí (20 minut - 40 minut-jak které miminko). Já nakojila, překvapivě u toho usnul (takže já kojila tak 10 minut, malá miminka usínají) a také si nadělil do pleny - nechtěla jsme ho v ,,tom´´ nechávat takže jsme ho šla přebalit - toho probralo a chtěl opět nakrmit . Takže jsem zase kojila.
Miminka se po jídle dávají odříhnout, ale jak náš malý ze začátku usnul tak mu to moc nešlo. Někdy chtěl i ukonejšit a uspat takže celková doba je skoro hodina. Na spánek máte tedy 2 hodiny > jenže když kojíte měla by jste hodně pít a já tedy i mám velkou žízeň a potřebu pít takže jsem se šla napít a když pijete zákonitě musíte na toaletu. Pak nějaký čas trvá než zaberete (tedy někdy jsem vytuhla hned) takže ta tříhodinová doba se zase zkrátila a vy máte na spánek tak 1,5 hodiny Usmívající se.
Nebojte zlepší se to > pak si už i zvyknete a hlavně později malý vydrží déle spát. teď ke konci šestinedělí se prodlužuje první doba buzení > schválně píši první doba > je to zvláštní, ale usne kolem 19 hodiny a pak vydrží i 4-5 hodin spát, ale tu další část noci se už zase budí každé 2-3 hoďky. (více bude v článku náš den Mrkající, který připravuji)

_______________________________________________________________________________________________________________
Je celkem zvláštní, že v druhé půlce šestinedělí jsme se cítila nabitá energií a že vše zvládnu > malý je hodný a já zvládám i domácnost, ale teď (možná je to i počasím jak se neustále mění) mám poslední dva tři dny výpadek a jsem unavená a do ničeho se mi nechce > doufám, že se to zase zlepší Usmívající se.

Milé maminky a budoucí maminky > v šestinedělí o sebe pečujte, jeste pravidelně > vaše miminko potřebuje aby jste byla odpočatá, šťastná a měla dostatek energie a živin k tvorbě mlíčka MrkajícíKrásný týden

P.S. Pokud by jste někdo měl zájem o nějaká článek na téma maminky a miminka tak napište budu dělat co bude v mých silách Vám vyhovět (ladyhacek@gmail.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama