Těhotenství

25. dubna 2015 v 20:07 | ladyhacek |  Těhotenství a porod
Všechno po pořádku
vezmeme to od začátku Usmívající se

Těhotenství jak jistě všichni víte (nebo většina) trvá 40.týdnů, 9 měsíců a 10 lunárních měsíců - tedy toreticky. Prakticky? Každé miminko si ten svůj správný čas najde Usmívající se Kvůli mému vysokému tlaku mi porod vyvolávali (pomocí 2 tablet, ale k tomu se dostanu v dalším článku) a tak můj malý přišel na svět 38+5 > což se považuje za donošené miminko. Porod může nastat prakticky kdykoli, ale za narozená miminka v termínu>donošená se považuje rozhraní 38 týden až 42 týden.

Těhotenství je prý nejkrásnější období ženy, ale každá to prožívá a cítí jinak. Ono se to lehce řekne, ale když 2-3 měsíce (někdo i více) nemůžete jíst, protože je vám zle. Natýkají vám ruce a nohy. Bolí vás nohy, záda,i břicho a vůbec další jiné potíže............. nebudeme si jen stěžovat ono všechno stojí za to!!!! Někdo ,,trpí´´ nevolnostmi a někdo ani neví, že je těhotný > všem takovým gratuluji a ostatním vzkazuji nebojte nejste v tom sami a hlavně ono to přejde Mrkající (slyšela jsem o různých čajích a lízátkách na nevolnosti > no každému pomáhá něco jiného. Co Vám můžu doporučit? Vydržet! > a nepít během jídla - pokusit se jíst pestrou stravu. (zeleniny, ovoce, maso....).
Všude se píše co se v těhotenství nesmí a když si přečtete ten dlouhý seznama tak budete asi na rýži. > mají se jíst ryby - ale pozor né mořské obsahují nevhodné látky. Neste majonézy, játra, tatarák (syrové maso), plesnivé sýry.................... no je toho spousta, ale dle selského rozumu pokud toho nejíte moc a víte, že je to z dobrého zdroje tak proč nehřešit? Já to tedy z 80-90% dodržovala, ale já jsem na to neměla ani chuť Mrkající

To bylo něco kolem a dokola a teď jak to bylo u mě > vlastně pro mě to bude i taková památka Usmívající se.
Na konci května jsem vysadila prášky s tím, že od června se začneme pokoušet a miminko, ale necháme tomu volný průběh > stejně nebyla ještě hotová rekonstrukce. Osud (nebo malej) tomu chtěl a na začátku července jsem otěhotněla. Kvůli nevolnostem a lehkým závratím jsem prakticky hned (cca 6 týden) šla na neschopenku. Takže to jak se to nemá do 3 měsíců říkat? U mě rozhodně neplatilo - když to věděli v práci tak jsme to řekli i nejbližší rodině.
Zvracela jsem i 2x denně (což není ještě tak hrozné jsou na tom ženy hůře) Nejhorší na ranních nevolnostech? Večerní sprchování > už to byl takový můj rituál, že jsme se bála jít vysprchovat Mrkající. Vždycky po sprše jsem zvracela. očista kompletní. (naštěstí večerní očsta netrvala tak dlouho > přestala jsem se tolik ohýbat a začala používat jiný sprchový gel, jiný šampón a i pastu.... a světe div se pomohlo to!!!!) Někdy pomůže zjistit co Vám nevoním - z čeho je vám zle aprostě se tomu vyhýbat. Mě bylo zle po česneku.
Celé těhotenství na neschopence bylo děs! Ze začátku je vlastně jen ležela nebo seděla doma jak my bylo zle, ale pak když my bylo dobře mě hrozně otravovalo dodržovat vycházky - manžel měl noční a místo toho abych jela na noc třeba k mamce, jsme tvrdla sama doma. Jeli jsme na návštěvu a abychom nepřesáhli tak jsem si nastavovala i budíka - já jsme na toto poctivá, ale pokud vím né všichni to doržují do puntíku > já říkám náhoda je blbec a přijít o těch pár peněz by bolo nepředstavitelné. První trimest za mnou a mě pomalu začali opouštět nevolnosti. Zhubla jem 4 kg (což na mé silnější postavě nebylo ani znát). Dostavil se 2 trimestr a ten byl asi nejlepší ke konci jsem pak už cítila pohyby malého, který byl tajnůstkář a při UTZ měl nohy u sebe Usmívající se (mě to nevadilo-já se chtěla nechat překvapit, ale manžel byl netrpělivý). Zatím jsem nepřibrala a překlenul se třetí trimestr-hrozně rychle to uteklo. Náš prďola (jak jsme mu a vlastně stále přezdíváme) se nám ukázel a k manželově radosti-je to kluk!!! Začali my natékat nohy a ruce a měla jsem křeče v břiše > takže pohoda těhotenstí nic moc,ale já byla šťastná. K úplnýmu závěru my stoupl tlak a nakonec mi porod vyvlávali dříve aby se něco nepřihodilo. I když mé těhotenství řekněme nebylo ,,v pohodě´´ bylo krásné - cítit ten malý život jak se vrtí jak kope-zážitek na který se nezapomíná Usmívající se.

Já jsme měla štěstí a otěhotněla hned, ale proto co stále čekají a nejde jim to - držte se - myslím na Vás Usmívající se


první foto našeho prďoly - je to kluk Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama